اصلی ترین وظیفه مسولین حوزه در قبال ورودی ها
حجت الاسلام والمسلمین آقارحیمی با تاکید برضرورت تبیین هدف، برای طلاب ورودی گفت: اولین کاری که مسئولین حوزه در قبال ورودی‌های حوزه دارند عبارت است از اینکه ورودی‌ها را توجیه کنند.
مدرسه ای که اولین شهید روحانی را تقدیم انقلاب کرد
حجت الاسلام والمسلمین آقا رحیمی با اشاره به فعالیت های مدرسه رسالت گفت: بنا بر آنچه اطلاع داریم، اولین شهید روحانی انقلاب در شهرستان قم و کشور، شهید مرتضی شریفی بوده که از طلاب این مدرسه مبارکه بوده و در جریان تظاهرات قیام 19 دی مردم قم با ضرب گلوله ساواک به شهادت می‌رسد.
توفیق شهادت نداشتم
گفتگو با مدیر محترم مدرسه علمیه رسالت
حجت الاسلام والمسلمین آقا رحیمی با اشاره به فعالیت در جبهه حق علیه باطل گفت: زمانی که دفاع مقدس به وجود آمد توفیق داشتیم در ایام طلبگی‌مان چندین سفر به جبهه برویم– البته توفیق شهادت را نداشتیم – ولی این توفیق را پیدا کردیم که جرعه‌ای از جام مجروحیت را بنوشیم.
کاش امتحان شفاهی در حوزه اصلاح شود
گفتگو با مدیر مدرسه علمیه رشد
حجت الاسلام والمسلمین شفیعی مدیر مدرسه علمیه رشد با اشاره به وضعیت نامناسب امتحان شفاهی در حوزه گفت: این درد حوزه است. فکر می‌کنم یک‌زمانی باید ان‌شاءالله این مشکل حل شود. خدا کند آن زمان بیاید.
ضرورت توجه حوزه علمیه به تاریخ
گفتگو با مدیر مدرسه علمیه رشد
مدیر مدرسه علمیه رشد با اشاره به اهمیت نگاه تاریخی در حوزه گفت: مدارس معمولاً کتاب فرازهایی از زندگی پیامبر اسلام یا بحث سیره پیشوایان را می‌گویند طلبه‌ها مطالعه کنند آخر ترم امتحان بدهند یا حتی بعضی‌ها پرسش و پاسخ می‌گیرند و امتحان می‌دهند. کار جدی روی تاریخ انجام نمی‌دهند درحالی‌که ما در بحث تاریخ خیلی ضربه خوردیم
از نقاط ضعف مدارس علمیه عدم برنامه ریزی است
حجت الاسلام والمسلمین شفیع مدیر مدرسه علمیه رشد با اشاره به ضرورت برنامه ریزی در مدارس علمیه گفت: از نقاط ضعف مدارس علمیه عدم برنامه ریزی است
پژوهشکده مهدویت
معرفی مراکز علمی حوزوی (23)
موسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی
معرفی مراکز علمی حوزوی(22)
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷