کد خبر: ۱۰۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
تسنیم:
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هر وقت بزرگان کشور اراده کنند بخش توقف شده توانمندی هسته‌ای باز تولید می‌شود، گفت: آمریکا در حال تحریک آژانس برای نقض برجام است.
علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی اکبر صالحی در جلسه نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سیمان در تاسیسات هسته‌ای اراک ریخته شده است ولی نه در قلب راکتور؛ عکس معروف از تاسیسات آب سنگین اراک نیز فتوشاپ است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سیمان در جاهای دیگر تاسیسات ریخته شده است، گفت: هر وقت بزرگان کشور اراده کنند بخش توقف شده توانمندی هسته‌ای باز تولید می‌شود، در بخش اصلی راکتور سیمان ریخته نشده و خیلی از صحبت‌ها را به‌دلیل شرایط خاص کشور بازگو نمی‌کنیم.

11 و 12 شهریورماه؛ بازدید جمعی از خبرنگاران داخلی و خارجی از تاسیسات هسته‌ای

وی ادامه داد: در روزهای 11 و 12 شهریورماه جمعی از خبرنگاران داخلی و خارجی که  از منتقدان و موافقان برجام هستند از تاسیسات هسته‌ای بازدید می‌کنند.

صالحی با بیان اینکه برخی از سخنان سبب سوءتفاهم می‌شود، خاطرنشان کرد: نباید در کشور به همدیگر توهین کنیم و سبب شویم که امنیت ملی دچار آسیب شود چون امروز ترامپ به دنبال سوژه رسانه‌ای از داخل ایران است.

آمریکا هیچ‌وقت از درب دوستی با ایران وارده نشده است

معاون رئیس‌جمهور با تاکید براینکه برجام کار بزرگی بوده و به‌نفع ملت ایران است، بیان کرد: با کره جنوبی قراردادی 8.5 میلیارد دلاری منعقد شده و قراردادهایی با کشورهای اروپایی نیز در حال امضا است.

وی با بیان اینکه برجام از 100 نمره 70 را کسب کرده است، افزود: آمریکا هیچ‌وقت از درب دوستی با ایران وارده نشده است و عدد قابل ملاحظه‌ای با آمریکا در تجارت اقتصادی نداریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید براینکه ترامپ می‌خواهد از برجام خلاص شود، اضافه کرد: برجام قرار نیست توانمندی هسته‌ای را از بین ببرد و این قرارداد الگویی برای کشورهای دیگر است.

 آژانس بارها پایبندی ایران به برجام را تائید کرده است

وی در ادامه با بیان اینکه تنها مرجعی که صلاحیت رسیدگی به پایبندبودن ایران به برجام را دارد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که بارها این مورد را تایید کرده است، گفت: آمریکا در حال تحریک آژانس برای نقض برجام است. نامه‌ای توسط وزیر امور خارجه به آژانس نوشته شده که در این مورد تذکر داده شده است.

صالحی با بیان اینکه ایران آغازکننده نقض برجام نخواهد بود، بیان کرد: هئیت نظارت بر برجام در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا برنامه‌هایی را مصوب می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور با تاکید براینکه برهم‌زدن برجام سبب آشفتگی جهان می‌شود، گفت: بارها مسئولان جمهوری اسلامی و وزارت خارجه اعلام کرده‌اند که ایران فراتر از آنچه که در قراردادهای پادمان آژانس، متن برجام و پروتکل الحاقی است، مطلبی را نمی‌پذیرد.

مرتبط ها
ارسال نظر
به روز شده در ۱۰:۳۰ :: پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶