کد خبر: ۱۰۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
مشرق:
عملیات نیروهای واکنش سریع ارتش، بسیج مردمی و پلیس فدرال عراق برای پاکسازی مناطق تحت تصرف نیروهای تجزیه طلب کرد وابسته به مسعود بارزانی ادامه دارد.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از عراق حاکیست، عملیات نیروهای واکنش سریع ارتش، بسیج مردمی، پلیس فدرال برای پاکسازی مناطق تحت تصرف نیروهای تجزیه طلب کرد وابسته به مسعود بارزانی ادامه دارد.

از شمال استان نینوا خبر می رسد، نیروهای تیپ سوم سپاه بدر و نیروهای واکنش سریع عراق موفق شدند روستاهای « برویه، اصیله، بیت الشام، تبن و الاشتری» را به کنترل خود درآورند و نیروهای تجزیه طلب کرد را از این محور عقب برانند.

از صبح امروز، عملیات نیروهای بسیج مردمی، واکنش سریع ارتش و پلیس فدرال برای باز پس گیری مناطق «فیشخابور،القوش،الشیخان و فایده» در شمال غرب و شمال استان نینوا آغاز شده است.

در صورتی که نیروهای عراقی بتوانند این مناطق را از تصرف نیروهای تجزیه طلب کرد خارج کنند، خود را به ورودی های مرزهای اداری استان «دهوک» می رسانند؛ پس از پاکسازی مناطق تحت تصرف، فقط شماری از نیروهای عراقی برای اداره گذرگاه « ابراهیم خلیل» به استان دهوک اعزام می شوند.

گروهی دیگر از نیروهای بسیج مردمی و دفاع ملی طایفه ایزدیین در محور گذرگاه «ربیعه» در شمال غرب استان نینوا درصدد هستند مناطق مرزی حدفاصل « ربیعه - فیشخابور» را از تصرف نیروها وابسته به بارزانی خارج کنند و به کنترل خود در بیاورند.

 نیروهای عراقی از ساعتی قبل هم عملیات بازپس گیری منطقه « محمودیه» را در حومه گذرگاه « ربیعه» شروع کرده اند؛ درگیری سنگین با نیروهای وابسته به بارزانی و تروریست های « پ ک ک» در این محور گزارش شده است. تاکنون 25 تن از نیروهای تجزیه طلب کرد در این درگیری ها از پای درآمده اند.

به گزارش مشرق، نیروهای عراقی فرصت 12 ساعته را برای خروج نیروهای تجزیه طلب کرد از مناطق مورد اشاره تعیین کرده اند؛ نیروهای عراقی درصدد هستند با پاکسازی حومه گذرگاه « ربیعه» خود را به مناطق اتصال مرزی « ترکیه و سوریه» برسانند.


ارسال نظر
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷