کد خبر: ۶۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهستانی
دشمن در داخل کشور خطی را دارد دنبال می‌کند و به دنبال تغییر افکار، رفتار و گفتار انقلابی و آموزه‌های دینی و اسلامی است
دشمن به دنبال تغییر تفکر انقلابی و دینی مردم است

در اواخر دی‌ماه سال جاری با حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدشریف حسینی کوهستانی، مدیر کل دفتر تبلیغات اسلامی استان یزد برای مصاحبه تماس گرفتیم. به گرمی ما را پذیرفتند. بیش از یک ساعت با ایشان درباره فتنه‌هایی که جهان اسلام و کشور اسلامی ایران ممکن است در آینده با آن روبه‌رو شود، به گفت‌وگو نشستیم. آن‌چه می‌خوانید خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی خواندنی است:


فتنۀ بزرگ آینده، فتنه اختلاف در جهان اسلام است

به نظر من فتنۀ بزرگ، فتنه‌ای است که به‌وسیله مستکبرین در جهان اسلام به وجود آمده است. نشانه‌هایی هم وجود دارد که این فتنه گسترده‌تر خواهد شد. ببینید چطور کشورهای اسلامی را با طراحی و نقشه مقابل هم قرار می‌دهند. از سادگی و بی‌تقوایی برخی کشورهای اسلامی استفاده می‌کنند. اینها که خود را خادم‌الحرمین و خادم خانه خدا می‌دانند متأسفانه در عمل، خانه خدا را با دست خودشان خراب می‌کنند. مهم‌ترین راه‌کار هم نکته‌ای است که مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با علمای جهان اسلام اظهار فرمودند الآن مسئولیت علمای اسلام مضاعف است و باید به مردم آگاهی بدهند، اطلاع‌رسانی کنند و مواضع دشمن را تبیین کنند.

رهبری محور وحدت در جامعه است

مستکبران می‌خواهند این عامل وحدت را بشکنند. به همین دلیل انتخابات خبرگان بسیار مهم است
در کشورمان متأسفانه بعضی از چهره‌ها هستند که اعتقاد ناصوابی دارند و می‌گویند اگر بخواهیم در دنیا زندگی درستی داشته باشیم حتماً باید تکیه‌گاهی غیر از خدا داشته باشیم. گیر ما اینجاست. بااینکه امام و مردم ما غیرازاین را اثبات کردند. تکیه‌گاه ما در این 37 سال، فقط و فقط اول خدا و دوم مردم و رهبری است که رکن کار است. ولی فقیه ارتباطی بین خدا و مردم ایجاد کرد و مردم تا به امروز موفق و پیروز هستند. بعضی‌ها باورشان نمی‌شود. قرآن کریم فرمود «یا ایها النبی حسبک الله و من اتبعک من المؤمنین» خدا و یارانی که از تو متابعت می‌کنند برای تو کافی هستند. این صریح قران کریم است. عامل وحدت، جایگاه ولایت و رهبری است. رهبری حتی محور وحدت در جهان اسلام نیز می‌تواند باشد. مستکبران می‌خواهند این عامل وحدت را بشکنند. به همین دلیل انتخابات خبرگان بسیار مهم است.

گم کردن راه امام

الآن می‌خواهند راه را برای نسل سوم و چهارم گم کنند. تابلوهای اول انقلاب را که شعارهایمان هستند بردارند. استقلال آزادی جمهوری اسلامی دیگر شعار نیست. فلسطین پاره تن اسلام است دیگر شعار نیست. اینها علامت است، علامت‌های راه امام. دنبال این هستند که راه امام را با برداشتن یا حذف نگاه‌های امام گم کنند. یا راه امام را فراموش کنند. مثلاً بگوییم می‌دانیم امام این را فرمود اما زمانش دیگر گذشت. نباید بگذاریم راه امام گم شود.

تغییر تفکر انقلابی و دینی

نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران. این تغییر فکر است منتها در قالب شعار
دشمن در داخل کشور خطی را دارد دنبال می‌کند و به دنبال تغییر افکار، رفتار و گفتار انقلابی و آموزه‌های دینی و اسلامی است. همان شعاری که دادند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران. این تغییر فکر است منتها در قالب شعار؛ یعنی فکری وجود دارد ما این را نمی‌خواهیم، یا در سخنانمان نسبت به آمریکا و دشمنان قبح زدایی کنیم. این خطری است که کم‌وبیش در کشور ما جریان دارد. باید اعتمادبه‌نفسمان را تقویت کنیم تا هویت دینی و اسلامی و انقلابی ما حفظ شود.

سناریوی دشمن برای انتخابات

یکی از جاهایی که معمولاً دشمنان هر کشوری خصوصاً کشور اسلامی ما ایران، به شکل جدی روی آن حساب باز می‌کنند و سعی می‌کنند در آن نفوذ کنند انتخابات است. انتخابات دوام و قوام و حیات یک کشور است. اگر بتوانند می‌خواهند کاری کنند که اصل انتخابات برگزار نشود. در مرحله بعدی می‌خواهند مردم حضور پررنگ نداشته باشند و مردم را مأیوس کنند، مثلاً این‌همه انتخابات شرکت کردیم چه شد؟ وضعیت ما بدتر شد دیگر. این‌ها حرف دشمن است.

انتخابات دوام و قوام و حیات یک کشور است
مرحله سوم این است که بین رقبای انتخاباتی، جناح‌ها و گروه‌های مختلفی اختلاف بیندازند. این مرحله متأسفانه با توطئه دشمن موجب فتنه در سال 88 شد. ان‌شاءالله با توجه به تجربه سال 88 و آن فتنه خانمان‌سوز مردم ما تجربه دارند و دیگر هیچ زمانی اجازه نخواهند داد که استکبار جهانی وارد حوزه انتخابات ما شود و جلوی آن‌ را سد خواهند کرد. مردم ما به تعبیر آقا، مردم بصیری هستند.

ویژگی‌های انسان بصیر از دیدگاه علی ( علیه السلام)

حضرت امیرمومنان علی (علیه‌السلام) می‌فرمایند انسان بصیر سه ویژگی دارد. «إنّما البَصيرُ مَن سَمِعَ فَتَفَكَّرَ و نَظَرَ فأبصَرَ و انتَفَعَ بالعِبَرِ». انسان بصیر اول اینکه هرچه را می‌شنود فکر می‌کند، روی آن تعقل و تفکر می‌کند. الآن از رادیوهای بیگانه و از شبکه‌های ماهواره‌ای در رابطه با ایران حرف‌های بسیاری می‌شنویم باید فکر کنیم. مثلا رادیو بیگانه می‌گوید تقلب شده است، انسان بصیر فکر می‌کند. به عدم امکان تقلب در سیستم نظارتی کشور به گوینده شایعه تقلب که آمریکاست فکر می‌کند؛ و نَظَرَ فأبصَرَ نگاه می‌کند ایجاد بصیرت می‌شود و چشمانش باز می‌شود.

انسان بصیر سه ویژگی دارد. «إنّما البَصيرُ مَن سَمِعَ فَتَفَكَّرَ و نَظَرَ فأبصَرَ و انتَفَعَ بالعِبَرِ»
می‌بیند که این‌ها می‌گویند انتخابات، حق مردم و رأی مردم، امام حسین (علیه‌السلام) چه گناهی کرده که پرچم ایشان را آتش می‌زنند؟ اسم امام حسین (علیه‌السلام) را آتش می‌زنند و مسجد و قرآن می‌سوزانند. نگاه می‌کند. بعد می‌بیند که هرچه رقاصه و لات و چاقوکش و اسرائیل و آمریکا و... دنبال اینها هستند. خوب آدم این‌ها را می‌بیند، بینا می‌شود؛ و انتَفَعَ بالعِبَرِ آن‌وقت از عبرت‌ها سود می‌برد. یک مؤمن به تعبیر معصوم علیه‌السلام از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

دعوت همگانی به انتخابات نشانه لطف است نه ضعف

به اعتقاد من آقا به یک نکته اساسی اشاره کردند. فرمودند ممکن است یک نفر با من خوب نباشد و با انقلاب خوب نباشد اما به ایران و منافع آن علاقه‌مند باشد، پس در انتخابات شرکت کند. این بحث ریشه روایی دارد. حب الوطن من الایمان. کسی که به ایران علاقه‌مند است هیچ زمانی حاضر نیست ایران دست آمریکا بیفتد. ممکن است کسی با نظام خوب نباشد اما حاضر نیست به دست آمریکا تحقیر شود. به نظرم آقا با این بیان می‌خواست بگوید که‌ای آمریکا بدان آنکه با نظام مخالف است با سلطه شما هم مخالف است. این نکته خیلی اساسی است. چه عیب دارد که دعوت به فراخوان می‌دهیم، اتفاقا می‌گوییم تو هم بیا رأی بده. تو هم بیا در سرنوشت خودت تأثیرگذار باش. سرنوشت خودت را خودت رقم بزن. قرآن کریم در خیلی از آیات می‌فرماید یا ایها الناس نمی‌گوید یا ایها المسلمون یعنی همه مردم را خطاب می‌کند. به تعبیر دیگر، همه مردم در خیلی از آیات مشمول خطابات قرآنی هستند. این از باب دلسوزی و لطف و عنایت است نه از باب ضعف.

فتنه یعنی باطلِ حق‌نما

باطل هرزمانی که می‌خواهد خودنمایی کند، نمی‌گوید باطل هستم
هیچ امامی مثل امیرمومنان علیه‌السلام با فتنه و فتنه گران مواجه نبود و هیچ امامی هم در رابطه با فتنه و تبیین فتنه مثل ایشان سخنرانی نکرد. شما به نهج‌البلاغه مراجعه کنید می‌فرماید: أَيُّهَا النَّاسُ شُقُّوا أَمْوَاجَ الْفِتَنِ بِسُفُنِ النَّجَاةِ. امواج فتنه‌ را با سفن نجات بشکافید. سفن نجات چه کسانی هستند؟ ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه. سفن نجات خداوند، قرآن کریم، پیامبر، امامان معصوم علیه‌السلام و ولی‌فقیه. اینها هستند که در امواج فتنه‌های بسیار کور ناخدای سفینه و کشتی نجات هستند. فتنه 88 یک فتنه بسیار خطرناک بود. امیرمومنان علی علیه‌السلام فرمود «إن الفتنة إذا أقبلت شبهت وإذا أدبرت أسفرت و یشبهن مقبلات ويعرفن مدبرات». فتنه که می‌آید، شباهت به حق دارد و شبهه ایجاد می‌کند. وقتی می‌رود مردم متنبه می‌شوند. باطل هرزمانی که می‌خواهد خودنمایی کند، نمی‌گوید باطل هستم، حتماً باید خود را وصل به حق کند. آمریکا هیچ‌وقت نمی‌گوید من می‌خواهم نفت، مخازن، سرمایه، ملیت و استقلال شما را ببرم. می‌گوید می‌خواهیم به ملت کمک کنیم و زندگی مردم بچرخد.


ارسال نظر
به روز شده در ۱۰:۳۰ :: پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶