کد خبر: ۷۳۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۸
گفتگو با استاد فلاح / 2
حجت الاسلام و المسلمین استاد فلاح نگاه عمیق امام خمینی را دلیل تشکیل حزب الله دانست و گفت: یادم هست عملیات طریق‌القدس بود که امام فرمانده سپاه را فرستادند تا مناطقی را در بیرون از کشور شناسایی کنند و لازم دیده شد که بسیج و سپاه آنجا حضور داشته باشند. آن موقع چه کسی جرئت می‌کرد به آنجا نیرو بفرستد ولی امام این جرئت را داشت. بچه‌ها از طریق سوریه رفتند و انقلاب الحمدلله در آنجا، جای پای خودش را باز کرد و حزب‌الله تأسیس شد.
تیزبینی امام خمینی منجر به تاسیس حزب الله شد

جنگ پیش از انقلاب آغاز شده بود

بگذارید به اوایل انقلاب برگردیم. چه کودتاهایی که ترتیب دادند و سرانجام نداشت. قبل از انقلاب گروه‌های سیاسی فضاسازی کردند تا قدرت را به دست بگیرند و تیرشان به سنگ خورد. جنگ نیابتی را از آن موقع شروع کردند. در داخل منافقین به نیابت از امریکا جنگ می‌کردند چون آنها دست‌پرورده امریکا هستند.

حرف امام هنوز هم زنده است

بعد از معصوم، من فکر نمی‌کنم مثل امام داشته باشیم که حرف‌هایش هنوز زنده باشد
با هدایت‌های الهی امام این انقلاب به پیروزی رسید. جنگ هم با هدایت‌های امام جلو رفت یعنی شما نقش امام را همه جای جنگ می‌بینید. جایی نیست که بگویید امام حضور نداشته است. آنها روحیه ارتش را خراب کرده بودند و ارتش دستخوش یک سری مسائل بود که حتی بحث انحلالش پیش آمد ولی امام، بسیج بیست‌میلیونی را همان زمان مطرح کرد و بسیج یک شجره طیبه شد که الآن واقعا بسیج در هر جا که هست دشمن را آزار می دهد و او را راحت نمی گذارد. خدا رحمت کند امام را چه نگاه عمیقی داشتند. اینها همه‌اش فقط کمک الهی بود. حرف ایشان هنوز هم زنده است. بعد از معصوم، من فکر نمی‌کنم مثل امام داشته باشیم که حرف‌هایش هنوز زنده باشد و همیشه برای همه قابل‌فهم باشد.

اولین حکومت اسلامی پس از رسول خدا

خدا رحمت کند آقای بهاءالدینی را. در زمان جنگ از جبهه آمده بودیم خدمت ایشان. مضمون کلامشان این بود که اولین حکومت اسلامی تأسیس‌شده بعد از رسول خدا جمهوری اسلامی است. چقدر خدا امام را دوست داشت که بار تشکیل حکومت اسلامی را به دوش امام انداخت.

جنگ فرهنگی پس از تهاجم نظامی

بعد از جنگ دیدند که از راه نظامی نشد بحث فرهنگی را مطرح کردند و حضرت آقا هم به تهاجم فرهنگی تصریح کردند. دشمن جبهه را تغییر داد. شما به افغانستان نگاه کنید. تاریخ نیکاراگوئه و کوبا را بخوانید. همیشه معرکۀ غرب و شرق بوده است. اینها دنبال این بودند که پایگاه‌های یکدیگر را تسخیر کنند جایی فیدل کاسترو پیروز می‌شود و آنها در کره جنوبی پیروز می‌شوند. بین دو کره جنگی راه انداختند و کره را نصف کردند. آمریکا ما را درگیر جنگ کرد تا بتواند قدرت منطقه‌ای‌اش را به دست بیاورد اما نتوانست. شوروی و آمریکا سال‌ها در افغانستان با هم درگیر بودند. غرب بن‌لادن را ساخت. آنها بن‌لادن را در افغانستان با پول عرب‌ها تقویت کردند و او وسیله حمایت از مسلمانان افغانستان در مقابل حکومت شوروی شد.

صدور تفکر وهابی-داعشی در برابر صدور تفکر ناب شیعی

آمریکا از عقب‌افتادگی فکری عرب‌ها و مسلمانان وهابی استفاده می‌کند
آمریکا از عقب‌افتادگی فکری عرب‌ها و مسلمانان وهابی استفاده می‌کند و آن‌ها را در مقابل نظام ما که اسلام ناب است قرار می‌دهد. از همان زمان به حمایت از حوزه علمیه پاکستان توسط عربستان برخاست. اکنون جمعیت کثیری در پاکستان قریب به سه میلیون نفر- به‌عنوان طالبان و طلبه‌هایی که همفکر این وهابیت هستند تربیت می‌شوند. الآن دولت پاکستان از اینها حساب می‌برد. نمی‌تواند با این‌ها مقابله جدی کند. آنها این فکر به‌اصطلاح بن‌لادنی و فکر طالبانی را گسترش دادند. داعش شاخه ای از القاعده است و حالا برای خودشان مطرح شدند و همدیگر را تأیید می‌کنند. همۀ این فعالیت‌ها به این دلیل بود که فکر ما صادر شده بود. انقلاب ما صادر شده بود. آنها دیدند طرز فکر ایران دارد کنار گوش اسرائیل رشد می‌کند. این تفکر دارد در شیعیان لبنان نیروسازی می‌کند. باز هم باید به روح پرفتوح امام صلوات فرستاد.

پیش‌بینی و عزم عظیم امام خمینی(ره)

در زمان جنگ و در حال درگیری با صدام بودیم و یادم هست عملیات طریق‌القدس بود که امام فرمانده سپاه را فرستادند تا مناطقی را در بیرون از کشور شناسایی کنند و لازم دیده شد که بسیج و سپاه آنجا حضور داشته باشند. آن موقع چه کسی جرئت می‌کرد به آنجا نیرو بفرستد ولی امام این جرئت را داشت. بچه‌ها از طریق سوریه رفتند و انقلاب الحمدلله در آنجا، جای پای خودش را باز کرد و حزب‌الله تأسیس شد.

حمایت مافیای اقتصادی دنیا از جاهلان منطقه

دشمن دید شوروی از بین رفته است. به اینها گفتند که یک شعار «مرگ بر آمریکا» هم بدهید تا بقیه بدانند که شما مخالف آمریکایی‌ها هستید ولی الآن تسلیحشان با کیست؟ با آمریکاست. چه کسی تقویتشان می‌کند؟ غرب... شما حساب کنید آنها به کسی که می‌آید برایشان می‌جنگد 3000 دلار می‌دهند. این پول، کم نیست ولی از کجا می‌آورند. شبکه‌های مافیای اقتصادی ازجمله شبکه‌های مافیای مواد مخدر منطقه دارند به آنها کمک می‌کنند. آمریکا هم سود خودش را می‌برد.

مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند

حضرت آقا فرمودند بیداری اسلامی دیگر کار خودش را کرده است و هرجایی را که بزنی ده جای دیگر سر باز می‌کند
تحولات منطقه همه‌اش به نفع ما شد. حقانیت ما در دنیا ثابت شد. آنها چون نمی‌توانند افکار عمومی را گول بزنند وارد مذاکره با ما شدند. بهانه‌هایی به وجود آوردند و این بهانه‌ها ساختگی است می‌دانند. ما کاری به سلاح هسته‌ای نداریم ولی این بهانه را به وجود آوردند. ببینید چگونه سودان را از ما می‌گیرند. سودان همراه ما بود. القاعده را در نیجریه تقویت کردند. آنجا شاخه‌ای از القاعده را به نام «بوکوحرام» و «الشباب» به وجود آوردند. آنها با این کار باز به مخالفت با فکر ما دست زدند. حضرت آقا فرمودند بیداری اسلامی دیگر کار خودش را کرده است و هرجایی را که بزنی ده جای دیگر سر باز می‌کند و آخرش هم خودش را نشانه می‌رود. اینها شاید بتوانند مدتی مثل شاه که عده بسیاری را اعدام کرد ولی سرانجام به هدفش نرسید. اکنون این ضدیت ها در کشور های اسلامی نه با پول آمریکا بلکه با پول خود مسلمان‌ها اداره می‌شود. این یک طرح اسرائیلی است. پیش‌بینی می‌شد که فضایی به وجود بیاورند که مسلمان‌ها خودشان با هم درگیر شوند. دیگر نیاز نباشد ما (یعنی غرب) با مسلمانان بجنگیم. آنها از عقب‌ماندگی فکری و تحجری که بعضی از مسلمانان در اطراف ما داشتند استفاده کردند و دارند با طرز تفکر اسلام ناب مبارزه می‌کنند؛ البته نباید حرف امام را فراموش کنیم که فرمودند اسلام و انقلاب ما نهایتا همه‌جا را تسخیر می‌کند عظمت اسلام ناب به‌سرعت خودش را در دنیا مطرح می‌کند.

ادامه دارد ...

تیزبینی امام خمینی منجر به تاسیس حزب الله شدتیزبینی امام خمینی منجر به تاسیس حزب الله شد
ارسال نظر
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷