کد خبر: ۷۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین استاد فلاح / پایانی
استاد فلاح اسلام آمریکایی و اسلام ناب را دو جبهه مخالف دانست و عنوان کرد: مطمئن باشید اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید چون دو جبهه مخالف هستند، و از همان اول که انقلاب کردیم پای این ایستاده‌ایم. باید تا آخر بایستیم و کنار نیاییم. در اصول ما با امریکا کنار نمی‌آییم. امام این را پیش‌بینی کردند و فرمودند: جنگ با استکبار و امریکا ادامه‌دار است.
اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید

در مذاکره به دنبال جلب افکار عمومی بین‌المللی بودیم

من فکر می‌کنم در قضیه مذاکره آقا خیلی خوب رهبری کردند. خداوند وقتی بار مسئولیت امتی را بر عهده شخصی انداخت، خودش آن شخص را حفظ و هدایت می‌کند. آقا در این قضیه خوب رهبری کردند. ما باید با افکار بین‌المللی مقابله می‌کردیم. اینکه فرمودند با مذاکره موافقیم و مخالف نیستیم حرف زیبایی است. ما باید در دنیا خودمان را موافق مذاکره بدانیم؛ یعنی ما اهل حرف هستیم و می‌توانیم حرف خودمان را بزنیم و به کرسی بنشانیم. بهترین راه همین بود. ما باید بر اساس‌ و اصولمان پافشاری کنیم.

مذاکره و اقناع جامعه جهانی تا زمانی باید باشد که از خطوط قرمز و اصولمان عبور نکنیم
این در حالی است که همیشه آمریکا در صدد دشمنی با ما بوده است. البته باید توجه داشته باشیم که مذاکره و اقناع جامعه جهانی تا زمانی باید باشد که از خطوط قرمز و اصولمان عبور نکنیم.‌

سخنان مقام معظم رهبری قدرت چانه‌زنی ما را افزایش داد

ما هم در مذاکره منافع خود را دنبال می‌کنیم. البته ما به مذاکره ازاین‌جهت نیاز داشتیم که افکار عمومی را به دست بگیریم. برای همین هم آقا از همان اول گفتند مذاکره شود، همه دولت‌ها هم مذاکره کردند و جلو رفتند. آقا هر جا حضور پیدا می‌کند برکت دارد. سخنان به موقع ایشان قدرت چانه‌زنی ما را بسیار افزایش داد.

نشان دادن چهرۀ آشتی‌جویانۀ اسلام

آمریکا اکنون در مقابل مسائل غزه، لبنان و یمن دستش بسته است. روسیه هم اگر با ما همراه شده است دنبال منافع خودش است. من فکر می‌کنم مذاکره و مناظره با غرب از این حیث برای ما مثبت بود که چهره آشتی‌جویانه ما را نشان داد و آن اسلام خشن را از بین برد. کسی اگر کمی منصف باشد می‌فهمد ما به دنبال سلاح جمعی نیستیم و دنبال زندگی سعادتمند و خوب هستیم.

اگر هدایت رهبری نبود کشور در عرض 5 ماه خلاص شده بود

سیاست غرب در سوریه تغییر کرده است. آنها متقاعد شده‌اند که بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد. این برد ما و برد جبهه ماست. در عراق هم دولتی که حاضر نبود از نیروهای مردمی استفاده کند الآن این کار را انجام می‌دهد. این برد ماست. آمریکا فکر نمی‌کرد در عراق چنین اتفاقی بیفتد.

این‌ها فکر می‌کردند با تحریم پایشان را روی رگ گردن ما گذاشتند. اگر هدایت رهبری نبود که کشور در عرض 5 ماه خلاص شده بود.

اگر قضایای هسته‌ای حل شود، دشمن قضایای دیگری را پیش می‌کشد

دشمن با این نظام کناربیا نیست. قضیه هسته ای هم اگر تمام بشود چیز دیگری را مطرح می‌کنند همانطور که مطرح هم می کنند، مطمئن باشید. نمی‌توانند جلوی پیش رفت ما را بگیرند باید با این مسئله کنار بیایند اما در حوزه‌های دیگر با ما مخالفت می‌کنند و همیشه این جنگ‌ودعوا را داریم. مثل قضیه حقوق بشر و مانند آن. ما که با آنها آبمان در یک جوی نمی‌رود. در زمان جنگ هم مذاکره بود. وقتی آقا فرمودند آن‌ها بیشتر از ما به مذاکره نیاز دارند برای همین است. برای اینکه خودشان را بتوانند در دنیا جا بیندازند. این‌ها می‌خواهند با این مذاکرات یک برگ برنده برای خودشان به وجود بیاورند. یکی هم قضیه اختلافات درونی خود آمریکاست. خب سر قدرت دو تا حزب ماندند حزب دموکرات و حزب جمهوری‌خواه- این‌ها سر مسائل ایران تا حالا خیلی شکست خوردند. دو دوره ریاست جمهوری رأی آوردند و آن ‌هم به خاطر ایران بوده است. الآن همین است. الآن دموکرات‌ها می‌بینند اگر بتوانند در جریان سیاسی، این فضا را در سیاست خارجی ایجاد کنند که آمریکا یک چالش بین‌الملل نداشته باشد شاید دوباره رأی بیاورند.

مطمئن باشید اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید چون دو جبهه مخالف هستند
آن‌ها نیاز دارند با ما کنار بیایند بنابراین آقا می‌گویند توجه داشته باشید همین است که کوتاه نیایید. چون نیاز دارند. شما هرچه حرف بزنید به پشتوانه‌ای که ما داریم به پشتوانه این اتفاقاتی که در دنیا به نفع ما می‌افتد تمامی این‌ها پشتیبانی ماست .شما کوتاه نیایید آن‌ها کوتاه می‌آیند که الحمدلله کوتاه آمدند مطمئن باشید اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید چون دو جبهه مخالف هستند، و از همان اول که انقلاب کردیم پای این ایستاده‌ایم. باید تا آخر بایستیم و کنار نیاییم. در اصول ما با امریکا کنار نمی‌آییم. امام این را پیش‌بینی کردند و فرمودند: جنگ با استکبار و امریکا ادامه‌دار است.

اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیایداسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید

ارسال نظر
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷