کد خبر: ۹۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
شاخص
دشمن

1- آمریکا، چپاولگر و غارت کننده ملت ایران

ما تا آخر عمر، عليه دولت آمريكا مبارزه می‌كنيم، و تا آن را به جايش ننشانيم و دستش را از منطقه كوتاه نكنيم، و به تمام مبارزان راه آزادى كمك نكنيم تا آنها را شكست دهند و خود مردم ايران سرنوشت خويش را به دست گيرند، از پاى نمى‏نشينيم. براى ما شرق تجاوزگر و غرب جنايتكار فرقى نمی‌كند. ما می‌جنگيم و چون حق پيروز است پيروزيم. سلطه آمريكا تمام بدبختيی هاى ملل مستضعف را به دنبال دارد، و تجاوز شرق متجاوز روى تاريخ را سياه نموده است.

ملت عزيز ايران! بيدار باشيد كه ساليان دراز مبارزه در پيش داريد، ابرقدرتها براى نابودى شما هر روز نقشه می‌كشند؛ ولى انَّ كَيْدَ الشَّيْطانِ كانَ ضَعيفاً. (صحیفه امام ره، ج12، صص175 و 176.)

سابق همه دارايى شما را می‌بردند و عوضش- اين كار آمريكا- نفت ما را می‌بردند و به جاى نفت، [در] ازاى نفت به ما اسلحه‌هايى می‌دادند كه نتوان آن اسلحه‏ها را با آن اعمال كنيم، براى چه می‌دادند؟ براى اينكه پايگاه درست كنند آنجا. عوض نفتِ ما براى خودشان پايگاه اينجا درست می‌كردند. مستشاران اينجا حاكم بر ما بودند. و ما يك مملكتى شده بوديم پايگاه براى آمريكا... آن روز نفت ما می‌رفت به مُفت و مَجّان براى آمريكا، و يك مقدارى هم كه می‌خواستند عوض به ما بدهند، عوضش اسلحه بود، و آن چيزهايى بود كه براى خودشان در اينجا فايده داشت، نه براى ما. اين اسلحه‌هايى كه آوردند. براى خودشان فايده داشت، براى ما هيچ فايده‏‌اى نداشت. (صحیفه امام ره، ج11، ص9.) [زمان: 17 آبان 1358/ 17 ذى الحجه 1399.]


آمریکا چپاولگر و غارت کننده ملت ایران استآمریکا چپاولگر و غارت کننده ملت ایران است
ارسال نظر
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷