اولین مؤسس علم اصول شافعی است
۱۳۹۵/۰۶/۰۸
  |  
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی در گفتگو با رسای اندیشه
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی اولین جرقه های علم اصول را نگارش رساله تعارض ادله در زمان ائمه بیان کرد و گفت: ابتدا علم اصول با علم فقه و علم حدیث و کلام قاطى بوده است. اولین مؤسس علم اصول شافعی است، با تدوین الرساله. الرساله شافعی هم مباحث اصولی دارد هم مباحث حدیث‌شناسی و لغت‌شناسی و معجونی است.
سلامت اخلاقی استاد، مقدم بر علمیتش است
۱۳۹۵/۰۶/۰۱
  |  
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی در گفتگو با رسای اندیشه
حجت الاسلام و المسلمین اسلامی سلامت اخلاقی استاد را مهم دانست و گفت: خودم سلیقه‌ام این بود که اول باید سلامت نفسانی و سلامت اخلاقی استاد را کاملاً می‌پسندیدم و بعد عِلمیتش را ملاحظه می‌کردم. این دوتا در عرض هم برایم مهم بود چون به نظرم می‌آمد همان‌طور که ما از علم استاد استفاده می‌کنیم، از روحیات و خلقیاتش نیز استفاده می‌کنیم و ناخودآگاه بر ما اثر می‌کند.
توجه زیاد به کتابهایی نظیر کفایه در حوزه، راه تولید علم را بسته است
۱۳۹۵/۰۵/۲۵
  |  
حجت الاسلام و المسلمین نصیری با بیان ضرورت تغییر کتب درسی گفت: بنده در بحث‌هایی که دارم بارها به طلاب می‌گویم شیخ انصاری که نه رسائل خواند و نه مکاسب، شد شیخ انصاری. آخوند، کفایه نخواند و شد آخوند خراسانی. معنی آن این است که راه رسیدن به تولید علم این‌ها نیستند. چطور آخوند، کفایه‌ را نخوانده، شد آخوند. پس چرا این‌قدر تاکید می کنیم که علم یعنی فهم مکاسب و کفایه. این بسنده‌انگاری در دانش است.
سبک آموزش در حوزه باید تغییر کند
۱۳۹۵/۰۵/۱۸
  |  
حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصیری در گفتگو با رسای اندیشه/3
حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصیری با بیان ضرورت پیش بینی فضای آموزشی مناسب برای طلاب بیان کرد: سبک آموزش ما دقیقا به سبک هزار سال قبل نزدیک است که یکی برود در مسجد کوفه، مدینه، مکه یا بصره کنار یک ستون بایستد درس بگوید، چهار نفر هم بنویسند. این برای عصر انفجار اطلاعات و رایانه و ماهواره مناسب نیست.
اولین خطابه‌ام را در جبهه انجام دادم
۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  |  
حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصیری در گفتگو با رسای اندیشه/2
دکتر نصیری اولین حضور خود در جبهه را سال 63 عنوان کرد و گفت: در این سایت نظامی، قرعه فال ما به زاغه مهمات افتاد که بسیار گرم و سوزان بود و در آن جا اولین بار جریان خطابه، نماز جماعت و مساله گفتن را تجربه کردم.
به هر بهانه‌ای درباره انقلاب نمایشگاه می‌زدیم
۱۳۹۵/۰۴/۲۸
  |  
حجت الاسلام و المسلمین دکتر نصیری در گفتگو با رسای اندیشه
دکتر نصیری از فعالیت خود در دوره نوجوانی در انجمن اسلامی مدرسه گفت و بیان کرد: در دوران دبیرستان عضو و مسئول انجمن اسلامی مدرسه بودم. به هر بهانه‌ای درباره انقلاب نمایشگاه می‌زدیم. جنگ هم شروع شده بود. در همین ایام بود که در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهر رشت فعالیت داشتم.
اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید
۱۳۹۵/۰۳/۰۶
  |  
گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین استاد فلاح / پایانی
استاد فلاح اسلام آمریکایی و اسلام ناب را دو جبهه مخالف دانست و عنوان کرد: مطمئن باشید اسلام ناب با اسلام آمریکایی نمی‌تواند کنار بیاید چون دو جبهه مخالف هستند، و از همان اول که انقلاب کردیم پای این ایستاده‌ایم. باید تا آخر بایستیم و کنار نیاییم. در اصول ما با امریکا کنار نمی‌آییم. امام این را پیش‌بینی کردند و فرمودند: جنگ با استکبار و امریکا ادامه‌دار است.
تیزبینی امام خمینی منجر به تاسیس حزب الله شد
۱۳۹۵/۰۲/۳۰
  |  
گفتگو با استاد فلاح / 2
حجت الاسلام و المسلمین استاد فلاح نگاه عمیق امام خمینی را دلیل تشکیل حزب الله دانست و گفت: یادم هست عملیات طریق‌القدس بود که امام فرمانده سپاه را فرستادند تا مناطقی را در بیرون از کشور شناسایی کنند و لازم دیده شد که بسیج و سپاه آنجا حضور داشته باشند. آن موقع چه کسی جرئت می‌کرد به آنجا نیرو بفرستد ولی امام این جرئت را داشت. بچه‌ها از طریق سوریه رفتند و انقلاب الحمدلله در آنجا، جای پای خودش را باز کرد و حزب‌الله تأسیس شد.
به روز شده در ۱۶:۱۰ :: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷